محل تبلیغات شما

به نام خدایی که عاشقی اش دل میخواهد نه دلیل

روز پنجشنبه 21/4/97 جلسه چهاردهم از دور شانزدهمکارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60 نمایندگی شیخ بهایی

با نگهبانی  مسافر حسین ،استادی مسافر رضا ودبیری مسافر اصغر  

با دستور جلسه اول: حرمت کنگره 60 ، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است؟  

و دستور جلسه دوم:جشن پنجمین سال رهایی مسافر مهدی  

رأس ساعت 17 آغاز به کار نمود. 

مهدی پوستی

همه حرمت کنگره را میدانیم و هر روز دو بار حرمتخوانده میشود که در آن مطالب بسیار ریزی وجود دارد که ما باید به تک ‌تک آنها عملکنیم تا بتوانیم تغییر پیدا کنیم و سپس تبدیل شویم و پس ‌از آن از دنیای تاریکاعتیاد ترخیص شویم.

خداوند را شاکرم که این توفیق دوباره نصیب بندهشد که در خدمت شما باشم. از آقای نگهبان و آقا مهدی که به من اجازه دادند که دراین جایگاه خدمت کنم تشکر میکنم.

قبل از این‌ که بنده در مورد دستور جلساتصحبت کنم، لازم میدانم که از آقا جلال ایجنت گذشته که واقعاً زحمت کشیدند تشکر وقدردانی کنم و به ایشان خدا قوت بگویم و به آقا مهدی ایجنت جدید خدا قوت میگویم وآرزو دارم که به نحو شایسته از پس این مسئولیت برآیند و مسئولیت ما هم این است کهبه‌ عنوان یک فرد ایرادگیر و عیبجو نباشیم و سعی کنیم برای مشکلات راه‌ حل ارائهکنیم.

همه حرمت کنگره را میدانیم و هر روز دو بار حرمتخوانده میشود که در آن مطالب بسیار ریزی وجود دارد که ما باید به تک ‌تک آنها عملکنیم تا بتوانیم تغییر پیدا کنیم و سپس تبدیل شویم و پس ‌از آن از دنیای تاریکاعتیاد ترخیص شویم.

حرمت کنگره ۶۰ میگوید: کنگره مکان مقدسو امنی میباشد که هر شخص با ورود به آن باید حرمت آن را حفظ کند. این جمله بسیارتأکیدی میباشد و یکی از وظایف ماست که اینها را حفظ کنیم.

حالا چرا مقدس میباشد. مقدس اصولاً به‌ جاهاییگفته میشود که کار ضد ارزشی در آن نباشد. ما نباید در اینجا دروغ بگوییم، تهمتبزنیم یا پشت سر دیگری حرف بزنیم و اینها مطالبی است که روی آن تحقیق و بررسی ‌شدهو هر روز به دلیل اهمیتش دو بار خوانده میشود.

این مکان واقعاً مکان مقدسی میباشد و واقعاً هممقدس است و همه این تجربه را کرده‌اند و بنده هم این تجربه را از روی ناآگاهیداشتم که طی مدتی بعد از این که از جلسه میرفتم دارو مصرف نمیکردم به دلیل انرژیزیاد جلسه ولی راهنمایم گفتند این کار اشتباه است و عوارض دارد و این به همین دلیلاست که این مکان مقدس و امن جایی است که ما میآییم برای آموزش دیدن و بهتر شدن تااز دام اعتیاد رهایی پیدا کنیم.

وقتی‌ که جایی مقدس است قطعاً یک حرمتی دارد و ما مسئولهستیم و بر ما واجب است که این حرمت ها را رعایت کنیم به‌ طور مثال دیدیم یکی ازدوستان به کنگره آمده و در تازه واردین بود و ما  حق نداریم این موضوع را در جاییعنوان کنیم.

انشاالله سعی کنیم تک ‌تک مطالبی که در حرمت و آموزشهااست یاد بگیریم و در مورد آنها مشارکت کنیم و از همه مهمتر به آنان عمل کنیم.

دیروز آقای مهندس نکاتی را طبق تحقیقات آقای امینفرمودند که کمک راهنمایان تکلیف شان برای تازه واردین در ۵ هفته اول این ۵ سی دیباشد: ندانی را بدان ، منیت ، اهمیت خواب شب ، کابوس و قیاس.

مهدی پوستی

دستور جلسه دوم ؛ پنجمین سال رهاییمسافر مهدی:

از ایشان تشکر میکنم که به بنده این اجازه رادادند که به‌ عنوان استاد جلسه خدمت کنم.

مسئله کمک راهنمایی یکی از والاترین و با ارزش ترین خدمتهااست که در یک سری جلسات که در تهران بود خود دیده ‌بانان میگفتند که تمام خدمت‌هابا ارزش هستند و حال انسان را خوب میکنند ولی کمک راهنمایی یک‌ چیز دیگر است. بههمه عزیزان توصیه میکنم که اولین هدفی که پس از رهایی خواستار آن باشند رسیدن بهکمک راهنمایی باشد. البته این هم مستم مطالعه و شرکت کردن در امتحانات شعبه میباشدزیرا امتحان کمک راهنمایی هم ساده و هم سخت است و در این راستا اگر افراد سعی کنندپس از ۴-۵ ماه که به کنگره آمدند و از آن جهالت بیرون آمدند و کمی مطالعه داشتهباشند قطعاً به‌ راحتی میتوانند در این امتحان قبول شوند.

در مورد آقا مهدی هم اگر بخواهم بگویم ایشان فردیهستند بسیار مرتب، منظم و به ‌روز هستند چه در مورد کنگره و چه در مورد دنیایبیرون و خوش به حال رهجوهای ایشان که میتوانند از مطالب زیادی بهره مند شوند وبتوانند هدف‌ گذاری برای خدمتها داشته باشند.

سومین سال رهایی مسافر علی‌اکبر

در کنگره چگونه قدردانی می کنیم؟

رهایی های لژیون مهدی پوستی

کنیم ,کنگره ,حرمت ,هم ,جلسه ,  ,که در ,است که ,در مورد ,که به ,کمک راهنمایی ,تاریک اعتیاد ترخیص ,دنیای تاریک اعتیاد ,حرمت خوانده میشود

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

✿✿الهه احساس...✿✿ Stacey's style همســـــفر وبلاگ بزرگ شادی و رسیدن به موفقیت lokawapart ovetsime انواع پروژه فایل اکی 4 koyblowgenla David's site tabfikare